• Wpisów: 857
  • Średnio co: 3 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 15:24
  • Licznik odwiedzin: 224 849 / 3059 dni
 
czechofil
 
*We Wrocławiu powstała nieformalna czeska strefa kibica. Na ul. Rakietowej na pewno pojawią się kibice z fanklubu czeskiej reprezentacji, ale przyjść może każdy, kto będzie chciał się napić czeskiego piwa, pobawić na plaży i oczywiście obejrzeć rozgrywki Euro 2012*

aaaa.jpg


Strefa kibica znajduje się w nowo wybudowanym centrum kongresowym przy ul. Rakietowej 33. Kampus powstał przy współpracy oficjalnego fanklubu piłkarskiej reprezentacji Czech i jest kierowany do czeskich kibiców. Wstęp będą tam mieli jednak wszyscy i za darmo, jedynie camping zarezerwowany jest dla Czechów.

W czwartek prawie wszystko było już gotowe na przyjęcie kibiców. Znajduje się tam m.in. plaża z palmami w wielkich donicach, bary, pole namiotowe i namioty ze stołami i ławkami. W jednym z nich na ekranie o powierzchni 24 m kw. można będzie obejrzeć rozgrywki Euro 2012.


bbbb.jpg


- Mamy zgodę od UEFA. Oprócz tego mecze będziemy wyświetlali na czterech mniejszych ekranach, na które już nie potrzebowaliśmy kontraktu. Będzie można u nas zagrać na plaży w piłkę nożną i siatkówkę lub odpocząć na leżakach, a wieczorami będzie grał didżej - mówi Filip Majchrowski, właściciel firmy FM Productions, która stworzyła kampus.

W piątek rano dojedzie czeskie piwo Krusovice, w odróżnieniu do piwa w oficjalnej strefie kibica na Rynku, o pełnej zawartości alkoholu. Ceny są konkurencyjne, bo za pół litra zapłacimy pięć złotych.

O godz. 14 przyjadą pierwsi kibice z Czech. Na Dworcu Głównym przywitają ich hostessy, które wręczą ulotki informacyjne, a zaraz po tym zostaną przewiezieni do strefy autobusem za darmo. Sytuacja powtórzy się 12 i 16 czerwca.

- Na mecze również będzie autobus, za który trzeba będzie zapłacić symboliczne 1 euro. Wynajęliśmy drogę z Rakietowej do Granicznej, tu wjedziemy na AOW i po 10 minutach będziemy już pod stadionem, sprawdzaliśmy - mówi Majchrowski.

Na kampusie zmieści się około tysiąca gości. 200 osób zrobiło już rezerwację. Miejsce pod jednoosobowy namiot kosztuje 850 koron (ok. 145 zł), bez rezerwacji 950, zniżkę mają kibice z kartą Fan Club Fotbal, zapłacą 750 koron. W cenie noclegu jest śniadanie i dwa piwa.


cccc.jpg


dddd.jpg

wroclaw.gazeta.pl/(…)Jak_czeskie_piwo_na_Euro_2012_…

Nie możesz dodać komentarza.